Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç. Fotoğraf: saricam.gov.tr
12.05.2024 23:30:07 / Okunma Sayısı: 43

Murtaza Dayanç kimdir?

1977 yılında Osmaniye'de doğan Murtaza Dayan; ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, yükseköğrenimine Selçuk Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etti (1995-1999).

 

Lisans eğitiminin ardından bir süre özel sektörde iştigal ederken, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda da Orta Asya Türk Cumhuriyetleri üzerine akademik çalışmalarda bulundu.

 

2007 yılında Osmaniye kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti.

 

Mülkiye Teftiş Stajı çerçevesinde Bitlis, Adilcevaz, Hizan ve Tatvan'da teftişlere katıldı. Samandağ ilçesindeki kaymakam refikliğinin ardından, sırasıyla Altınözü ve Günyüzü ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı.

 

Yurt dışı stajı kapsamında bir yıl süre ile Almanya’da bulunan Dayanç, Goethe Enstitüsü’nde yabancı dil eğitimi almasının yanı sıra, Alman kamu yönetimi hakkında da bilgi sahibi olmak adına, program dahilinde birçok kurum ve kuruluşunda incelemelerde bulundu.

 

TODAİE'de katılmış olduğu kamu diplomasisi kursunun akabinde, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu 94. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu üstün başarı ile tamamlayarak, 2010 yılında Boğazkale Kaymakamı olarak atandı. Buradaki görevinin ardından 2012-2014 yılları arasında Nurhak Kaymakamı, 2014-2019 yılları arasında da Eruh Kaymakamı, 2019-2021 yılları arasında Kemer Kaymakamı olarak görev yaptı. 2021-2023 yılları arasında da Urla Kaymakamı olarak görev yaptı.

 

Son olarak 12.09.2023 tarihinde Sarıçam Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Dayanç evli ve iki çocuk sahibi olup, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

Yönetişim ilkesi çerçevesinde vatandaş odaklı kamu hizmet sunumunu temel prensip edinen Kaymakam Dayanç, görev yaptığı yörenin sosyo ekonomik yönden gelişimine ve tanıtımına büyük önem vermektedir. Bu anlamda birçok projeyi yatırımcı kuruluşların imkanları, Kalkınma Ajansları, SODES, GAP ve AB fonları vb. desteklerle hayata geçirmiş bulunmaktadır.

 

      - Boğazkale ilçesinde; turizm alt yapısının iyileştirilmesi ve kapasitesinin arttırılmasına yönelik Tarihi Konakların Restorasyonu, Yöresel El Sanatları Evi, Kadeş Anıtı, Mesire Alanı, Hitit Surlarının Aydınlatılması ve Projeksiyonlu Animasyon, Turizm İnformasyon ve Tanıtım Günleri vb. projeler,

 

     - Nurhak İlçesinde; Kadın Toplum Merkezi, Sanat Galerisi, Gençlik Merkezi, Kitap Kafe, Bizimle Yalnız Değilsiniz (Yaşlılara Yönelik) ve Nurhak’tan Esintiler Tanıtım projesi,

 

     - Eruh İlçesinde; 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Düzenlemesi, Cephe Giydirme, Cadde ve Sokak Sağlıklaştırmaları, Parklar – Bahçeler, Mesire Alanları, Spor Tesisleri, Dekoratif Cadde ve Sokak Aydınlatmaları, Şehir Giriş Takı, Kültür – Sanat Evi, İlçe Otogarı, BSK Asfalt Uygulamaları, Eruh Şehitlik Anıtı, İmar Planı, Kitap Kafe Tarzında Kütüphane, Kadın Toplum Merkezi, Gençlik Merkezi, Şal Şapik Yöresel Bez Dokuma Atölyesi ve Kültür Merkezi, Sinema ve Konferans Salonu, Sürekli Eğitim Merkezi ve daha birçok proje,

 

Kaymakam Dayanç, Eruh ilçesinde devlet – millet kaynaşması ve güvenlik alanında yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Türk İdareciler Derneği tarafından 2015 Yılı Vali M. Vecdi Gönül Güvenlik Hizmet Ödülü’ne layık görülmüş,

 

2019 yılında da Başkan V. Olarak görev yaptığı Eruh Belediyesi; Cephe Giydirme, Cadde ve Sokak Sağlıklaştırmaları ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Düzenlemesi ile İçişleri Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu Projem Türkiye: Mülki Ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler Ve Örnek Uygulamalar Yarışmasında Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

 

Neafoni

 

 

0 Yorum Yapılmış

Habere Yorum Yap

İlgili Haberler
Neafoni haber / 12.05.2024 23:10:43
Ekrem Güdek kimdir?
Neafoni haber / 14.05.2024 16:24:36
Ataköy’de bahar temizliği
Neafoni haber / 12.05.2024 23:30:07
Murtaza Dayanç kimdir?
Neafoni haber / 13.05.2024 00:35:20
Emre Açar kimdir?
Neafoni haber / 13.05.2024 00:32:31
Muhammed Huzeyfe Onur kimdir?

© Neafoni HABER. Tüm Hakları Saklıdır. Haberlerimiz Kaynak Gösterilerek Kullanılabilir