17.05.2024 16:33:03 / Okunma Sayısı: 102

Minyeli Abdullah, Huzur Sokağı ve Metal Fırtına’nın kapak tasarımcısı sanatçı Kenan Özcan vefat etti

Aralarında milyonlarca kişinin okuduğu Minyeli Abdullah, Huzur Sokağı, Metal Fırtına gibi kitapların da bulunduğu çok sayıda kitabın kapak tasarımcısı, sanatçı Kenan Özcan vefat etti. 

 

Sanatçı Kenan Özcan, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

 

Sanatçı Kenan Özcan, bugün İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki Beştelsiz Camii’nde, cuma namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Yeni Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

"YAYIN DÜNYASI NAİF BİR SANATÇIYI KAYBETTİ"

 

Kenan Özcan'ın vefatı üzerine, Sena Yayınları adına Serkan Çakmak ve Sena Sultan Grant yazılı açıklama yaparak, üzüntülerini dile getirdi.

Serkan Çakmak ve Sena Sultan Grant'ın açıklaması şöyle:

 

"Yayın dünyası çok naif ve tevazu sahibi bir sanatçıyı kaybetti Kitap yayıncılığında yayınevi ve yazar hep ön planda olmuştur. Lakin arka planda varlığını unutulan pek çok kişi vardır. Kapak tasarım bir kitap için olmazsa olmazlardandır. Kanaatimce, bir kitabın ruhunu ve değerini en güzel kapak tasarımı yansıtır. Rahmetli Kenan Özcan abimizde bu yansıtmayı en güzel bir halde kitaplara vermiştir. Onu Timaş Yayınları'nın yayımladığı Minyeli Abdullah, Derdimi Seviyorum ve Huzur Sokağı kitaplarının resimlemelerini yapan sanatçı olarak tanıdım. Bir kitap yayımcısı olarak kendisi ile uzun bir süre çalışma imkanımız oldu. Aldığı işin hakkını veren kitabın kapak tasarımına başlamadan, kitabı okuyan ve bizlere de anlatan, gece yarılarına kadar mesajlaştığımız ve konuştuğumuz, güler yüzlü, nazik, tatlı bir ses tonu olan, entelektüel boyutu ise birçok yazarı dahi geride bırakacak naif bir abimizdi. 

Kanser gibi ağır hastalıklardan ölenlerin şehit mertebesinde olduğunu biliyoruz.

Kenan Özcan Abimize Yüce Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve metanet diliyorum. Mekanı cennet, kabri nur olsun."

 

Neafoni

1 Yorum Yapılmış

Image
Selim Dündar 17.05.2024 00:00:00

Allah rahmet eylesin güzel insan.

Habere Yorum Yap

İlgili Haberler
Neafoni haber / 24.05.2024 22:01:27
Ataköy baştan aşağı yıkandı
Neafoni haber / 12.05.2024 23:54:57
Mehmet Aksu kimdir?
Neafoni haber / 13.05.2024 01:05:31
Ekrem İnci kimdir?

© Neafoni HABER. Tüm Hakları Saklıdır. Haberlerimiz Kaynak Gösterilerek Kullanılabilir